неділя, 9 березня 2025 р.

 

Сьогодні – 211 річниця з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка 💛💙 Пам'ятаємо, великий Кобзарю! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Цікаві факти про Тараса Шевченка
Тарас Шевченко був невисокого зросту — трохи більше ніж 164 см.
Улюбленим напоєм Тараса був чай з ромом.
У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.
1384 — стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено у світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 у 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко, в тому ж році з’явився і перший монумент в Україні — в садибі Алчевських у Харкові. Цього місяця планується відкриття монумента Тарасові Шевченку у Флоренції. Це спільний проєкт творчого колективу в складі Олега Пінчука, Богдана Томашевського і Володимира Шолудька.
Найменше у світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.
За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета. Він був улюбленим учнем Карла Брюллова, а в 1860 році був удостоєний звання Академіка гравіювання від Імператорської Академії мистецтв за гравюру за картиною Рембрандта Притча про робітників на винограднику.
500 м² — площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.
У 2002 році на території невизнаної Придністровської Молдавської республіки з’явилася оновлена 50-рублева банкнота з портретом Тараса Шевченка на лицьовій стороні. Раніше в обігу тут були купюри в 50 000 рублів із зображенням пам’ятника Тарасові Шевченку перед університетом в Тирасполі.
Основну освіту Кобзар отримував всього лише 2 роки в церковноприходській школі. Багатьма знаннями поет зобов’язаний баронесі Софії Григорівні Енгельгардт, яка навчала його польської та французької мов, але основні знання мов Тарас отримав від лакеїв.
Найвідомішій книзі Шевченка — Кобзарю — в Черкасах присвячений цілий музей. Збірка переведена на більш ніж 100 мов. За час життя поета Кобзар перевидавався 4 рази, а за часів СРСР його тираж налічував 8 мільйонів копій.
Поет завжди одягався модно, оскільки добре заробляв в Петербурзі, будучи успішним портретистом. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою для того часу.
2500 рублів — еквівалент 45 кілограмів срібла — саме стільки було витрачено на викуп поета з кріпацтва. Заробити таку фантастичну суму зміг Карл Брюллов, написавши портрет Василя Жуковського і продавши його на аукціоні. За деякими даними, частина грошей була надана імператорською сім’єю. 400 рублів виділила сама імператриця Олександра Федорівна і по 300 рублів — спадкоємець престолу Олександр II і княгиня Олена Павлівна.
В Україні налічується 164 населених пунктів, названих на честь Тараса Григоровича Шевченка. Крім того, в його честь названо місто Форт-Шевченко в Казахстані, більше ніж два десятки населених пунктів в Росії, а також морська затока в Аральському морі й гора на північному схилі Великого Кавказу.
15 років — стільки поет провів в Україні за все життя. У 14 років він виїхав з України з поміщиком Енгельгардтом, якому прислужував із дитинства, і потім приїжджав в Україну лише погостювати.
Тарас Шевченко багато разів за своє життя закохувався. Серед симпатичних йому жінок були односельчанка Оксана Коваленко, польська швачка Дзюня Гусиковська, натурниця Амалія Колберг, княжна Варвара Рєпніна-Волконська, дружина полковника Ганна Закревська, Анна Ускова. Після повернення із заслання Тарас закохався в 14-річну актрису Катерину Піунову, а останнім коханням його стала 20-річна служниця Ликера Полусмак. До самої смерті Тарас Григорович мріяв знайти кохання і побудувати сім’ю, але ні з ким не склалися тривалі відносини. Крім цього, є версія, що у поета був роман із дружиною Михайла Максимовича — Марією, адже через 9 місяців після початку їхнього тісного спілкування у Максимовичів народився син. Однак багато істориків називають це чутками, оскільки Михайло був близьким другом Тараса, і останній не міг так з ним вчинити.



пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 21 лютого в Липинському ліцеї відбувся важливий захід, приурочений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Це день, коли ми вшановуємо тих, хто віддав своє життя за свободу, гідність і майбутнє України. Вчителі та учні ліцею організували зворушливу та насичену програму, щоб віддати належну шану цим героям.

На заході були продемонстровані кадри з часів Революції Гідності, які нагадали всім присутнім про важкі, але в той же час героїчні моменти, що стали вирішальними для майбутнього країни. Відео показали не тільки самі події Майдану, але й людські долі, що переплелися з цією історією.
Однією з кульмінацій заходу стала сценка, яку підготували учні ліцею. У постановці було відображено емоційне спілкування загиблого героя з його мамою. Відповідальність і любов, яка передавалася через цей момент, зробила сцену дуже зворушливою та глибокою. Усі присутні не могли залишитися байдужими до емоцій, які переповнювали учасників цього виступу.
Також важливим моментом заходу стало виконання пісні, присвяченої Небесній Сотні. Вчитель музики Ігор Тарасович Вовчок разом зі своїми учнями заспівав надзвичайно зворушливу композицію. Їхнє виконання, сповнене глибокої емоції, стало ще одним підтвердженням того, як важливо зберігати пам’ять про події Революції Гідності та тих, хто віддав своє життя за Україну.
Захід у Липинському ліцеї став важливою подією, що нагадала кожному про цінність свободи та гідності. Усі присутні мали можливість задуматися про те, що значить бути героєм, і чому так важливо пам’ятати наших героїв.



четвер, 20 лютого 2025 р.

 Липинський ліцей долучився до благодійної акції "Золота стрічка" від БФ "З Богом у серці", яка спрямована на збір коштів для підтримки онкохворих дітей. Ця ініціатива об’єднала усіх задля доброї справи.

Усі зібрані кошти були передані до фонду, який опікується лікуванням онкохворих дітей.
Ця акція не тільки допомогає зібрати необхідні кошти ( зібрано 6914 грн.), а й вчить дітей доброті, милосердю та співпереживанню.


пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

 07 лютого 2025 року в Липинському ліцеї відбулася дуже інформативна зустріч з представницею ювенальної поліції, пані Дариною.

👮‍♀️⚠️🚨🚔
✅️ Говорили про булінг та кібербулінг — найактуальніші теми сьогодні серед дітей та підлітків. Учні дізналися про види булінгу, їхні основні ознаки, а також про те, які є наслідки за вчинення булінгу у правовому полі. У ході спілкування, учні та працівники ліцею поділилися власним досвідом ситуацій кіберзлочинності, з якими довелося зіштовхнутися їм та/або їхнім близьким та знайомим.
✅️ На завершення, пані Дарина відповідала на запитання, і ми всі зробили гарне спільне фото на згадку про цей день!
Дякуємо за таку цікаву та змістовну зустріч!









четвер, 6 лютого 2025 р.

 06 лютого 2025 року на базі Романівського ліцею відбувся І-й етап виставки дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» Підгайцівської територіальної громади.

Мета виставки – розкриття творчого потенціалу педагогів, створення умов для оновлення змісту освіти в умовах Нової української школи, рівного доступу до якісної освіти, розвитку та впровадження інновацій, а також використання в освітньому процесі нових педагогічних ідей та технологій. Цього року на розгляд журі була представлена 32 робота педагогів закладів освіти, зокрема за номінаціями:
🌍🔬🦠 предмети природничої освітньої галузі (біологія, географія, хімія, фізика, інтегровані курси) - 11 робіт ;
🧮 предмети та інтегровані курси математичної освітньої галузі -2 роботи;
☘️управління закладами освіти – 4 роботи;
🌿 освіта дітей з особливими освітніми потребами – 15 робіт.
☝️Рішенням журі відзначено високий рівень 24 робіт, які візьмуть участь в ІІ, обласному етапі та будуть представляти нашу громаду у березні-квітні 2025 року у Волинському ІППО.
Наш заклад представив 4 роботи : 2 роботи по управлінській діяльності і 2 роботи по інклюзії. Дякую вчителям - учасникам за нові підходи до роботи та участь у "Творчих сходинах педагогів Волині".




субота, 1 лютого 2025 р.

 

Нещодавно, а саме 1 лютого, у всіх директорів Підгацівської сільської ради була можливість побувати в ліцеях Любешівщини. Дякую саме «Відділ освіти, культури, молоді та спорту Підгайцівськоі сільської ради, на чолі Зінкевич Світлані Георгієвні, яка саме цю зустріч організувала.
Для нас усіх - це нові емоції, захоплення й враження!!!
ОЗЗСО «Любешівський ліцей» та
ЗЗСО Залізницький ліцей ім. І. Пасевича.
Вразили не лише роботою STEM- лабораторій, а більше - людьми, які самовіддано, часто - позаурочно й позагуртково, без погодинних оплат і відряджень працюють, займаються самоосвітою у вільний від основної діяльності час, аби лиш їх учням було цікаво й пізнавально на уроках хімії, фізики, біології, географії, інформатики!
Вразили люди, які у вільний від роботи час пишуть аплікаційні форми, щоб подати заявку на черговий гранд для забезпечення якісноі освіти в своєму закладі!
Окреме захоплення - це робототехніка, а правильніше сказати, вчитель біології, який захопився робототехнікою і навчає цьому діток початкових класів та молодий вчитель інформатики, який вивчив сам мову програмування й навчає старшокласників програмувати роботів , віддаючи цьому весь свій вільний час!
ВИСНОВКИ: люди відіграють вирішальну роль усюди ! А в педагогіці - по особливому, бо вони свою любов віддають дітям і своїй справі!
Любешівський ліцей




середа, 29 січня 2025 р.

 29 січня 2025 року в Липинському ліцеї відбувся захід, присвячений пам'яті героїв Крут — події, яка назавжди залишила слід в історії України. У цей день учні мали можливість не лише згадати про героїчний вчинок українських молодих патріотів, а й глибше ознайомитись з важливістю цієї події для нашої нації.

Захід пройшов у звичному для ліцею форматі, проте, незважаючи на відсутність чогось надзвичайного, він став значущим уроком для кожного учасника. Діти мали змогу переглянути відео, яке детально розповідало про події 29 січня 1918 року, коли на залізничній станції Крути відбувся бій між українськими студентами, солдатами та більшовицькими військами. Це був символ боротьби за незалежність та гідність, коли молоді хлопці стали на захист своєї батьківщини, розуміючи, що їхня боротьба є частиною великої історії.
Окрім відео, учні почули вірш "Пам'яті 30", який став важливою частиною заходу. Його слова нагадали про ту самовідданість і героїзм, який продемонстрували ці молоді люди, а також про ціну, яку заплатила Україна за свою свободу та незалежність.
Захід мав на меті не лише вшанувати пам'ять загиблих, а й показати учням, чому ця подія має таке велике значення для нашої історії. Адже подвиг героїв Крут є не просто частиною минулого, а й важливим уроком для нинішніх поколінь, який вчить нас любити свою Батьківщину, цінувати свободу і боротися за свої права.
Через таку просту, але змістовну програму, діти змогли краще зрозуміти значення цієї події, вшанувати героїв і, можливо, відчути зв'язок з тими, хто віддав своє життя за майбутнє України. Захід у Липинському ліцеї став важливим кроком у формуванні патріотичних почуттів серед учнів, адже пам'ять про Крути — це пам'ять про боротьбу за незалежність, що не має терміну давності.


Усі реакції:
Ви, Філіпчук Валентина, Katya Kopylets та ще 24